Genç Bankkart

Genel Bilgiler​​

Genç Bankkart ve Genç Kart, tek kart üzerinde birleşti;

Yapman gereken tek şey alışveriş yaparken, para çekerken istediğin kartı seçmek!​​

Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) burs ya da öğrenim kredisi alan genç, sana özel tasarlanan bu ürün ile tek kartta hem banka kartı hem de kredi kartının özelliklerini bir arada bulabilirsin.

Üstelik hesabında para olmadığında da faizsiz/masrafsız 375 TL ekstra alışveriş fırsatı sunan Harçlık Avans’ını KYK bursun ya da öğrenim kredin devam ettiği sürece kullanabilirsin.

Sen de KYK’dan burs ya da öğrenim kredisi alıyorsan, Genç Bankkart’a ve Harçlık Avans’a başvur.

Bankamızdan daha önce teslim aldığın Genç Bankkart’ın varsa bu kartını en yakın Şubemizden anında kredi kartı özellikli yeni Genç Bankkart ile değiştirerek banka kartını ve kredi kartını tek kartta birleştirebilirsin.

Genç Bankkart'a hemen başvurmak için GENC BANKKART yaz, 4747'ye gönder.

Eğer yeni Genç Bankkart’ım var, kredi kartı özelliğini açtırmak istiyorum diyorsan, başvuruyu en yakın Şubemize kolayca yapabilirsin.

Kredi kartı özelliği açıldıktan sonra artık alışverişlerini ister banka kartı/Harçlık Avans limitin ile istersen de kredi kartı limitinden yapabilirsin.

İşlem yaparken POS veya ATM’de önce hangi özelliği kullanmak istediğini seç. Sonra kartınla işleme devam et. Hem de ayrı şifreleri aklında tutmana gerek yok, şifre ortak.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
1 2 3 4 5 6
1 2 3 4

Kart özelliklerini görüntülemek için görsel üzerindeki noktalara tıklayabilirsin.

​​

Genç Bankkart hakkında Sıkça Sorulanlar için lütfen tıkla.

Özellikler

 • Nakit ihtiyacını, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış ATM’lerimizden, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki MasterCard amblemli diğer tüm ATM’lerden anında karşılayabilirsin.​
 • Harçlık Avans ile hesabında para olmasa da her ay 375 TL ekstra alışveriş yapabilirsin. KYK ödemen devam ettiği sürece bu fırsattan faizsiz/masrafsız yararlanabilirsin. Unutma! Her ay kullandığın Harçlık Avans tutarı, KYK burs/öğrenim kredisi ödemen içerisinden otomatik olarak tahsil edilir.
 • Yurt içinde ve yurt dışında alışveriş işlemlerini şifre girerek güvenle gerçekleştirebilirsin.
 • İnternette hem banka kartı hem de kredi kartı özelliği ile 3 boyutlu güvenlik sistemini kullanarak (3D Secure) alışveriş yapabilirsin.
 • ATM’lerimiz veya İnternet Şubesi ile telefon hattına, mevduat hesabın üzerinden GSM TL yükleyebilirsin.
 • Şubeye gitmeye gerek kalmadan, para çekme/yatırma, EFT/Havale, fatura ödeme ve daha birçok bankacılık işlemini İnternet Şubesi ve ATM’lerimiz ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsin.
 • Hesap bakiyeni öğrenmek için “BAKIYE” yazıp 4747’ye SMS gönderebilirsin.

Kredi Kartı Özelliği

 • Maximum üye kuruluşlarında taksitli alışveriş yapabilir, Maxi Puan kazanabilir, kampanyalara katılabilir ve birbirinden cazip Maximum Kart indirimlerinden yararlanabilirsin. Kampanyalar hakkında detaylı bilgi için lütfen tıkla.
 • Kredi kartı özelliği ile yaptığın alışverişlerden kazandığın Maxi Puan'larını anında  alışverişlerinde harcayabilirsin.
 • Kartının kredi kartı özelliği açık ise 50 TL ve altındaki alışveriş işlemlerini temassız olarak bu özellikle, kredi kartı özelliği açık değilse banka kartına para yükleyerek gerçekleştirebilirsin.
 • Kredi kartı özelliği ile günün her saatinde nakit avans çekebilirsin.
 • Kartın ücretsizdir.

Başvuru Kanalları

​​​​​​​​​​​​​​​​​​
Kart Başvurusunda Bulunma

Kart başvurusu için en yakın Şubemize gelebilirsin.

Başvurunu ek belge gereksinimi olmadan Şubemizde tamamlayabilirsin.

Genç Bankkart’ını Şubemize tekrar uğramana gerek kalmadan anında teslim alabilirsin.

Kredi Kartı Özelliğini Açma

Şubemizden Genç Bankkart’ını alırken aynı anda kredi kartı özelliğine de başvurabilirsin.

Başvuru sonucun sana SMS ile bildirilecek.

Onay SMS’inden sonra Bankamız ATM’sinde öncelikle banka kartın ile şifreli bir işlem gerçekleştirmen, sonra kartını ATM’ye tekrar takarak görüntülenen menüden kredi kartını seçmen gerekiyor. Böylece kartının kredi kartı özelliği açılacak.

Alışveriş Yapma

Kartın, dünyada MasterCard kabul eden tüm işyerlerinde geçerli!

Kredi kartı özelliğini açtırdıktan sonra, alışveriş için mağazalarda bulunan POS’larda ister banka kartını ister kredi kartını seçebilirsin.Bunun için seçimini ödeme sırasında mağaza yetkilisine belirtmeyi unutma!

Seçim yaptıktan sonra tek yapman gereken şifreni girerek alışverişini tamamlamak.

İnternetten Alışveriş Yapma

İnternetten yapacağın alışverişleri kartının ön yüzündeki banka kartı numarasını ve arka yüzündeki banka kartı CVC2 numarasını girerek gerçekleştirebilirsin.

İnternetten yapacağın alışverişleri kartının arka yüzündeki kredi kartı numarasını ve kredi kartı CVC2 numarasını girerek gerçekleştirebilirsin.

Temassız Alışveriş Yapma

Kartının kredi kartı özelliğini açtırmadıysan 50 TL ve altındaki temassız alışveriş işlemlerini banka kartına para yükleyerek yapabilirsin.

Kartının kredi kartı özelliğini açtırdıysan 50 TL ve altındaki temassız alışveriş işlemlerini kredi kartı limitinden yapabilirsin.”

ATM’de İşlem Yapma

Kartın, dünyada MasterCard kabul eden tüm ATM’lerde geçerli.

Kredi kartı özelliğini açtırdıktan sonra, ATM’lerde ister banka kartını ister kredi kartını seçtikten sonra şifreni girerek işlem yapabilirsin.

​​