Eğitim ve Gelişim
# #

Eğitim ve Gelişim

Sürekli Gelişim Felsefemiz

Bankamızın yönetici ve liderlerini kendi içinden yetiştirme geleneği paralelinde sürekli gelişim ve insana yatırım, Eğitim ve Gelişim Yönetimi anlayışımızın temelini oluşturur.

Çalışanlarımızın iş yaşamında daha yüksek standartlara ulaşmalarını sağlayan sınıf içi, işbaşı ve uzaktan mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri Ankara ve İstanbul merkezlerimize ek olarak Türkiye genelinde 24 farklı lokasyonda sunulmaktadır.

Yetenek yönetimi programlarımız çalışanlarımızı inovasyon, yaratıcı düşünme, girişimcilik ve vizyoner liderlik yetkinliklerini geliştirmeleri için desteklemektedir.

Bankacılık Okulu

"Bankacılık Okulu"na Katılın Bankacılığın Geleceğinde Yetki Alın...

Bankacılık Okulu, vizyon ve stratejilerimiz doğrultusunda Bankamızı hedeflerine ulaştıracak yönetici adayları yetiştirmeyi amaçlayan bir gelişim programıdır.

Bankacılık eğitiminde kurumsal bir marka olan Okulumuz, Ankara (1989) ve İstanbul (2009) olmak üzere iki merkezde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sürekli gelişim temelinde inşa edilen program ile öğrencilerimize, Ekonomi, Finans, Hukuk, Muhasebe, Kredi Bilgisi, Risk Yönetimi, Pazarlama-Satış alanında teorik bilgiler ile bu bilgileri sahada uygulamaları için şubelerimizde işbaşında eğitim (staj) imkanı da sağlanmaktadır.

Program ile, girişimcilik, inovasyon, analitik düşünme, sorun çözme ve stratejik düşünme alanlarında yetkin çalışanlarımızın Bankamız birimlerine kazandırılması hedeflenmektedir.

Oryantasyon Eğitimleri

Göreve yeni başlayan çalışanlarımızı, işin gerektirdiği tutum ve temel bilgileri edinmeleri, mesleki ve kişisel gelişim becerilerini temel düzeyde kazanmaları, Bankamıza ve pozisyonlarına hızlı bir şeklide uyum gösterme kabiliyetlerini artırmaları konusunda destekleyen programlardır.

Oryantasyon eğitimleri, bankacılık mesleğinin ve Bankamızın kurumsal tanıtımını, satış, ürün bilgisi, kredi ve bankacılık etik ilkeleri gibi temel bilgileri içerir.

Bu eğitimlerin tümü, işe alım yapılan pozisyon gruplarına göre farklı içeriklerle tasarlanmakta ve genç meslektaşlarımızın aldıkları teorik bilgileri uygulama ile harmanlayacakları staj ve simülasyon programları iledesteklenmektedir.

Sertifikasyon Eğitimleri

Çalışanlarımızın mevcut kariyer yollarındaki gelişimlerini mesleki eğitimler ile desteklemek ve seçmeli eğitimler aracılığıyla kendi tercihleri doğrultusunda farklı alanlarda alternatif kariyer planı yapmalarını sağlamak amacıyla oluşturulan eğitim programlarıdır.

Sertifikasyon eğitimlerinde kredili sistem uygulanır ve belirli sayıda eğitimi tamamlayan çalışanlarımız sınava katılarak yükselebilmektedir.


Eğitim faaliyetlerimizden Bankamız çalışanlarının yanında diğer yurt içi ve yurt dışı banka çalışanları, üniversite öğrencileri, Müşteri Eğitimleri kapsamında müşterilerimiz ve hatta çocuklarımız faydalanabilmektedir.​​​​​​