Türk Voleyboluna Katkı İçin On İlde On Milli Sporcu

Ziraat Bankası Spor Kulübü, voleybolu sevdirme ve mutlu çocuklar yetiştirme hedefi doğrultusunda ücretsiz spor okulları açmıştır.

Türk voleybolunun öncü kulüplerinden olan Ziraat Bankası Spor Kulübü, voleybolu sevdirme ve mutlu çocuklar yetiştirme hedefi doğrultusunda 10 ilde (Kahramanmaraş, Bartın, Eskişehir, Konya, Mersin, Adana, Kocaeli, Tekirdağ, Diyarbakır, Hatay) ücretsiz spor okulları açmıştır.

Projenin ikinci etabında hedef büyüten Kulüp, “On İlde On Milli Sporcu” projesi ile Türk voleyboluna milli formayı giyecek sporcular kazandırmayı hedeflemiş, bu kapsamda genç oyuncular milli takımlara kazandırılmıştır.

Spor Kulübümüz

1981 yılında kurulan Spor Kulübümüz, (Futbol, Basketbol, Güreş, Masa Tenisi ve Voleybol branşlarında) ciddiyet, sorumluluk ve sporcu ahlakı ilkesini ön planda tutarak, Türk sporunun ilkeli, dikkate değer ve başarılı bir unsuru haline gelmiştir.

T.C. Ziraat Bankası Spor Kulübümüz, voleybol branşında devam ederek, bu branşta gerek Avrupa Kupalarında gerekse Türkiye Deplasmanlı Voleybol 1. Ligi'nde büyük başarılara imza atmıştır.

Milli takımlarımıza kazandırdığı genç oyuncular ile gurur duyan takımımız, ligde ve kupada Bankamıza yakışan sonuçlar elde etmek ve Türk voleyboluna katkı sağlamak üzere mücadelesini sürdürmektedir.

Ayrıntılı bilgi için Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.