ENFLASYONA ENDEKSLİ-FAİZ KORUMALI VADELİ HESAP

Enflasyon Oranının Üzerinde Faiz Veren Hesap

Enflasyona Endeksli-Faiz Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı "hesap açılışında taahhüt edilen faiz oranı" ve "vade sonunda oluşan TÜFE Endeksi yıllık değişim oranı + ilave oran" karşılaştırıldığında hangisi yüksekse, o faiz oranını kazandıran mevduat ürünüdür.

Enflasyona Endeksli-Faiz Korumalı mevduat hesaplarında 1 Mayıs 2019 tarihinden itibaren, enflasyon oranına bağlı olarak değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli (366 gün ve üzeri) hesaplarda gelir vergisi kesinti oranı % 0 olarak uygulanacaktır.

Özellikleri

  • Hesabın vadesi 92-370 gün arası tercih edilebilir
  • Açılış tarihinde bir oran taahhütü verilir ve aynı zamanda vade sonundaki güncel TÜFE Endeksi Yıllık Değişim Oranı üzerine bir marj oranı belirlenir
  • Vade sonunda taahhüt edilen faiz oranı ile TÜFE Endeksi Yıllık Değişim oranı üzerine eklenen marj oranı karşılaştırılır ve bu iki orandan yüksek olan faiz oranı hesabın yıllık faiz oranı olarak belirlenerek faiz tahakkuku gerçekleşir.
  • Gerçek kişi müşterilerimize sunulmaktadır.

Faiz Korumalı Vadeli Hesap hakkında sıkça sorduklarınız için Faiz Korumalı Vadeli Hesap hakkında sıkça sorduklarınız için tıklayınız.ENFLASYON KORUMALI VADELİ HESAP

Enflasyona Karşı Koruyan Yıllık Ödemeli Hesap

Enflasyon Korumalı Vadeli Hesap, tasarruf sahiplerine faiz getirisi sağlamaktan ziyade, ileriye dönük enflasyon koruması sağlayan ve "TÜFE endeksi yıllık değişim oranı + risk primi oranı" ile anaparanın, enflasyona karşı değer kaybetmesine engel olan mevduat ürünüdür.

Enflasyon Korumalı mevduat hesaplarında 1 Mayıs 2019 tarihinden itibaren, enflasyon oranına bağlı olarak değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli (366 gün ve üzeri) hesaplarda gelir vergisi kesinti oranı % 0 olarak uygulanacaktır.

Özellikleri

  • Hesabın vadesi 366-370 gün arası tercih edilebilir.
  • Açılış tarihinde herhangi bir oran taahhüttü yoktur.
  • Vade sonunda 12 Aylık TÜFE değişim oranı üzerine hesap açılış tarihinde geçerli olan risk primi eklenerek getiri sağlanacaktır.
  • Gerçek kişi müşterilerimize sunulmaktadır.
  • Talebiniz doğrultusunda risk primi olmadan da sunulabilmektedir.

Enflasyona Korumalı Vadeli Hesap hakkında sıkça sorduklarınız için Enflasyona Korumalı Vadeli Hesap hakkında sıkça sorduklarınız için tıklayınız.


Başvuru Kanalları