# #

OGS

OGS başvurumu nasıl yapabilirim?

OGS etiketi satın almak için;

Başvurunuzu yapabilirsiniz.

OGS etiketi satın almak için gerekli belgeler nedir?
  • Bireysel başvuru için; araç ruhsatı ve kimlik belgenizi getirmeniz yeterlidir.
  • Tüzel Kişiler için; araç ruhsatı, yetki belgesi, imza sirküleri gerekmektedir.
  • Kiralık araç için OGS etiketi satın almak istiyorsanız, aracı kiralayan ya da kiraya veren taraflar arasında yapılan kira sözleşmesini getirmeniz gerekmektedir.
OGS etiketi satın alırken ne kadar masraf ödeyeceğim?
  • 40 TL karşılığı Elektronik etiket bedeli
  • İlk Dolum bedeli
  • Depozito bedeli
OGS hesabına nasıl para yatırılabilir?

OGS hesabınıza;

aracılığıyla kontör yükleyebileceğiniz gibi  OGS etiketi satın alabileceğiniz noktalardan vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile kredi kartından ya da vadesiz hesabınızdan da düzenli olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Minimum / Maksimum kontör miktarı nedir?

OGS yükleme sınırı minimum 10 kontör olup, maksimum 100 kontör yükleyebilirsiniz.

OGS hesap bakiyemi nasıl öğrenebilirim?

OGS hesap bakiyenizi;

OGS etiketim için kredi kartımdan otomatik ödeme talimatım var, kredi kartı limitim müsait olmasına rağmen OGS hesabım için ödeme alınmamış, ne yapmam gerekiyor?
  • Kredi kartınızın geçerlilik süresi dolmuş olabilir.
  • Otomatik ödeme talimatınız yanlış tanımlanmış olabilir.

Böyle bir durumda 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezimize başvurabilirsiniz.

EFT yoluyla OGS ödemesini nasıl yapabilirim?

EFT yaparken, Bankamız şubelerinden birini seçmeniz, hesap numarası olarak etiket numaranızı girmeniz, alıcı etiketin kayıtlı olduğu şahıs veya şirket yazılarak açıklama olarak ise “OGS Hesabına Ödeme” olarak belirtmeniz yeterlidir.

OGS hesabımda ne kadarlık bakiye kalana kadar kullanabilirim? Hesabımdaki bakiyenin bittiğini nasıl anlayabilirim?

OGS hesabı negatife düştüğü anda iptal edilir. Kontörünüzün az olduğunu, geçiş sırasında gişelerden alınan "Kredi Az" sinyallerinden anlayabilirsiniz. Kredi az uyarısı alındığında hesap özetinizi beklemeden ödeme yapabilirsiniz.

İnternet OGS şifresini nereden alabilirim?

Etiketinizi ilk satın aldığınız zaman size verilen dekontta şifreniz yer almakta olup, 0850 220 00 00 numaralı Çağrı Merkezimizden etiket numaranızı belirterek OGS şifrenizi talep edebilirsiniz

OGS arızası durumunda ne yapmalıyım? Nereye başvurmalıyım?

Etiketlerin tespitinin yapıldığı noktalardan (FSM ve Boğaz Köprüsü, Mahmutbey ve Çamlıca, Edirne Alın İstasyonu, İzmir Havalimanı / Tahtalıçay, Çeşme ve Narlıdere, Adana Batı Alın, Gaziantep Batı İstasyonu, Şanlıurfa Alın İstasyonu, Ankara Akıncılar ve Ankara Karoyolları 4.Bölge Müdürlüğü ) alınacak arıza raporu ve etiket ile birlikte yetkili şubelerimize başvurabilirsiniz.

Etiketi aldıktan sonra ne kadar sürede aktif hale geliyor?

OGS’nin, satış yetkisi bulunan şubelerimizden satın alınması durumunda; etiketinizi teslim aldığınız anda cihazınız aktif hale gelir. OGS etiketinizi; bankamızın internet sitesinden, Görüntülü İşlem Merkezimizden veya Çağrı Merkezimizden satın almanız durumunda ise cihazı kargodan teslim aldığınız anda Bankamızın 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayarak OGS cihazınızı aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

OGS kaçak geçiş ücreti nedir?

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde geçiş ücretinin on katı, diğer otoyollarda ise en uzun mesafe ücretinin 10 katıdır.

OGS ile ilgili sorunlarda nerelere başvurulmalıdır?

Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde bulunan, Karayolları Genel Müdürlüğüne ait OGS danışma merkezinin 7/24 saat hizmet veren 444 11 17 numaralı Karayolları Çağrı Merkezinden bilgi alabilirsiniz.

OGS cihazım kayboldu / çalındı ne yapmam gerekir?

OGS etiketinizin iptali için yetkili Şubelerimizden herhangi birine başvurarak ya da Bankamızın 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezini arayarak cihazınızı iptal ettirebilirsiniz. Kayıp bildirimi yapmadığınız durumda, yapılan geçişleri kaçak geçiş ücreti olarak ödemek zorunda kalabilirsiniz.

​​​​​​​​