Ziraat'ten Ekipman Desteği!

Hayvansal, bitkisel ve su ürünleri üretimi / avcılığı konularında tarımsal üretim yapan gerçek / tüzel kişi üreticilerin söz konusu tarımsal üretimleri ile ilgili ve kapasiteleriyle uyumlu tarımsal mekanizasyon alet ve makinesi alımına yönelik ihtiyaçları için sunulan kredilerimizdir.

Tarımsal üreticilerin işletme kapasiteleri ile uyumlu traktör, biçerdöver ve diğer hasat makineleri (pamuk, zeytin, patates, badem, meyve hasat / toplama makineleri vb.); çayır biçme, balya, silaj, süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, yem karma makinesi, pulluk, kültivatör, patoz, mibzer, suluk, yemlik, balık bulucu cihaz, vb. gibi mekanizasyon araçlarının alımına yönelik olarak kredi kullanılabilmektedir.

Özellikleri

  • Tarımsal üretime yönelik olarak kullanılmak amacıyla satın alınacak yeni ve kullanılmamış tüm mekanizasyon araçları ile ikinci el traktör ve ikinci el kendi yürür tarım makineleri kredilendirilebilmektedir.
  • Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle ilgili 2000/37 sayılı Tebliği gereğince, tarımsal mücadele araçları hariç, Bankamızca kredi ile finanse edilerek alınacak aracın "Deney Raporu/ Kredi Uygunluk Belgesi" olmak zorundadır.
  • Sabit Faizli Tarımsal Mekanizasyon Kredileri kapsamında, Bankamız ile anlaşma yapan firmalar tarafından satılan tarımsal mekanizasyon araçları için vade sonuna kadar sabit faiz garantisi ile kredi kullanabilirsiniz.

Koşullarınız ile üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda yer alan kriterleri sağlıyorsanız, sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli kredi imkânından yararlanabilirsiniz.


Başvuru Kanalları