Sürdürülebilirlik Politikamız

Son yıllarda tüm dünyada meydana gelen doğal afetler ile iklim değişikliğinin etkileri üst seviyelerde yaşanıyor. Küresel ısınmanın en büyük nedenlerinden bir tanesi gerek evsel kullanımların gerekse mevcut üretim süreçlerinin neden olduğu emisyon ve karbon salımı olarak kabul görüyor.Ziraat Bankası olarak sektör içindeki öncülüğümüzü bu konuya ilişkin yapılacak harcama ve yatırımların finansmanında da devam ettiriyoruz.

Bu kapsamda yeşil enerji dönüşümün stratejik önemini anlıyor; karbon salımı ve sera gazı emisyonlarının azaltılmasına yönelik kredi seçeneklerimiz ile müşterilerimize destek vermeye devam ediyoruz. Siz de size en yakın Ziraat Şubesine gelin, evlerinizde bina yalıtımı ve kentsel dönüşüm; enerji, imalat, ulaştırma, tarım ve ormancılık gibi birçok sektördeki tesis ve fabrikalarınızda ise yeşil enerji dönüşümü, enerji kaynaklarındaki dışa bağımlılığın azaltılması ve çevresel zararların en aza indirgenmesi için hazırladığımız kredi ürünlerimizden yararlanın!


Mevcut işletme ve tesislerinizde kullandığınız makine ve ekipmanlarınızı enerji verimliliği sağlayan teknolojilere dönüştürmeye yönelik Enerji Verimliliği Yatırım Kredileri Ziraat’te!

Siz de Ziraat Şubelerine gelin; işyerinizde bina yalıtımı yapılması, split klimalar yerine merkezi ısıtma/soğutma sistemlerinin kurulması, fabrikanızda otomasyon sistemlerinin kurulması, aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi veya hareket/gün ışığı sensörleri kurulması gibi yatırımlarınız için uygun faiz oranları ve vadeler ile Enerji Verimliliği Yatırım Kredilerinden faydalanın.

Özellikleri:

  • Yapılacak makine/ekipman bedelinin tamamına kadar kredi seçeneği
  • 500.000 USD’ye kadar yatırımlarda 7 yıla varan vadeler
  • 500.000 USD’nin üzerindeki yatırımlar için proje bazlı vadelendirme
  • 24 aya kadar ödemesiz dönem seçeneği

Başvuru Kanalları