​​​​​

Z-Dönüşüm ürünü nedir?

Ziraat Bankası Z-Dönüşüm ürünü, işletmelerin ön muhasebe işlemlerini dijitale taşıyabilecekleri, operasyonlarını daha verimli yönetebilecekleri web tabanlı ön muhasebe paketi ve başta e-fatura olmak üzere buna bağlı, E-Arşiv, E-irsaliye, E-SMMM gibi tüm E-belge süreçlerini yönetebilecekleri E-fatura modülü içermektedir. İşletmelerin seçtikleri pakete göre içerik değişebilmektedir. ​


Z-Dönüşüm ürünü ücretsiz deneme içeriği nedir?

Ziraat Bankası müşterileri, Z-Dönüşüm ürünü kampanyası kapsamında 3 ay boyunca web tabanlı ön muhasebe programını ve 250 adet E-belge kontörünü taahhüt gerekmeksizin ücretsiz olarak kullanabilecektir. Kullanıma devam etmek istenilmesi durumunda 12 aylık yeni paket satın alınabilecektir. Ücretsiz deneme sürecinde portala girişi yapılan veriler ve ücretsiz deneme hesabından kalan kontörler yeni pakete aktarılacaktır.


Z-Dönüşüm paket detayları nasıldır?

Z-Dönüşüm ürünü 5 farklı paket olarak sunulmaktadır.

  • Z-Dönüşüm Ön Muhasebe Paketi: Web tabanlı ön muhasebe portalı kullanımını içerir.
  • Z-Dönüşüm E-Fatura 1.000 Kontör: E-belge işlemlerini sağlayan portal (e-fatura, e-arşiv fatura, e-irsaliye) ve portalda geçerli yıllık 1.000 kontör. Her bir fatura alımı ve gönderimi 1 kontör olarak yansıtılmaktadır.
  • Z-Dönüşüm E-Fatura 2.500 Kontör: E-belge işlemlerini sağlayan portal (e-fatura, e-arşiv fatura, e-irsaliye) ve portalda geçerli yıllık 2.500 kontör. Her bir fatura alımı ve gönderimi 1 kontör olarak yansıtılmaktadır.
  • Z-Dönüşüm E-Fatura 5.000 Kontör: E-belge işlemlerini sağlayan portal (e-fatura, e-arşiv fatura, e-irsaliye) ve portalda geçerli yıllık 5.000 kontör. Her bir fatura alımı ve gönderimi 1 kontör olarak yansıtılmaktadır.
  • Z-Dönüşüm E-Fatura 10.000 Kontör: E-belge işlemlerini sağlayan portal (e-fatura, e-arşiv fatura, e-irsaliye) ve portalda geçerli yıllık 10.000 kontör. Her bir fatura alımı ve gönderimi 1 kontör olarak yansıtılmaktadır.

Z-Dönüşüm paket ücretleri nelerdir?

Z-Dönüşüm Ön Muhasebe PaketiDöviz Alış / Satış :890 ₺
Z-Dönüşüm E-Fatura 1.000 Kontör1.490 ₺
Z-Dönüşüm E-Fatura 2.500 Kontör2.990 ₺
Z-Dönüşüm E-Fatura 5.000 Kontör4.990 ₺
Z-Dönüşüm E-Fatura 10.000 Kontör8.900 ₺

​​

Z-Dönüşüm ön muhasebe paketi neleri içeriyor?

Web tabanlı ön muhasebe programı webde ve mobil uygulamada kullanılabilmektedir. Ön muhasebe portalı aracılığı ile ön muhasebe işlemleri yapabilir, gider oluşturabilir ve takip edebilir, tekrarlayan giderleri otomatik oluşturabilir, şirket çalışan bakiyelerini otomatik takip edebilir, tedarikçi oluşturabilir ve işlem geçmişini takip edilebilirsiniz. Zamanı gelen şirket ödemeleri için bildirim oluşturulabilir, çalışan izin formlarını onaylayabilir, ürün alış/satış fiyat bilgilerini girebilir, anlık stok bilgisine ulaşabilir, istediğiniz formatta özel raporlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca tüm bilgiler mali müşavirlik sistemlerine ücretsiz olarak entegre edilmektedir.

​​

Z-Dönüşüm E-fatura paketi neleri içeriyor?

Başta e-fatura olmak üzere buna bağlı e-arşiv, e-irsaliye, e-smmm ürünlerini içermektedir.​​

Z-Dönüşüm E-Fatura paketi dahilindeki kontör ne anlama gelmektedir?

Z-Dönüşüm E-fatura paketlerindeki her gelen ya da giden fatura 1 kontör olarak ücretlendirilmektedir. Ekstra kontöre ihtiyacınız olması durumunda portal üzerinden ek kontör ya da yıllık yeni kontör paketi alabilirsiniz.​​

Paket dahilindeki kontörlerin kullanım süresi nedir?

Paket dahilindeki kontörler 1 yıl süre ile geçerlidir. Sonraki yıllara devri müm​kün olmayacaktır.​​


Portalda kaç kullanıcı oluşturabilirim?

Portalde 1 hesap sahibi, sınırsız sayıda kullanıcı oluşturabilir ve yetkilerini belirleyebilirsiniz.​​

Z-Dönüşüm E-fatura paketlerini kullanmak için ek bir işlem yapmaya gerek var mıdır?

Z-Dönüşüm E-fatura paketlerini kullanabilmek için mali mühüre ya da şahıs firmaları için e-imzaya sahip olunması gerekmektedir. Buna sahip olmak koşulu ve gerekli işlem ve ücretleri müşterinin sorumluluğundadır. Gerekli yönlendirmeler mail ile iletilecektir.​​

Z-Dönüşüm ürünü ücretsiz deneme sonrası faturalandırma süreci nasıl olacaktır?

Z-Dönüşüm ürünü ücretsiz deneme süresi bitmeden önce Vodafone tarafından detaylı bilgi ve satış süreci ile ilgili bilgiler paylaşılacaktır. 90 günlük deneme süresinden önce satın almak isteyen müşteriler portal üzerinden, 08505424242 nolu numaradan ya da zdonusum.tr@vodafone.com adresinden taleplerini iletebilir.


Ürün ile ilgili herhangi bir desteğe ihtiyaç olması durumunda hangi kanallardan iletişime geçilebilir?

Paketler ya da portal ile ilgili herhangi bir soru / öneri / şikayet durumunda 0850 4413253 çağrı merkezi numarasından ya da portal üzerindeki “sorun bildir” butonundan destek alınabilecektir.​​​​