T.C. Ziraat Bankası A.Ş ilgili yasal mevzuatlar çerçevesinde müşteri bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini en üst seviyede sağlamak konusunda gerekli tedbirleri almakta ve bu doğrultuda Bankamız web sitesinde ve internet şubesinde aşağıda belirtilen hususları uygulamaktadır.

  • T.C. Ziraat Bankası A.Ş. bankacılık faaliyetlerini gerçekleştirebilmek ve hizmetlerinin kesintisiz ilerleyebilmesini sağlamak adına, Genel Müdürlük, şubeler, ATM'ler, internet şubesi, çağrı merkezi gibi kanallardan; sözlü, yazılı ya da elektronik ortam üzerinden temin edebildiği kişisel verileri, Veri Sorumlusu sıfatıyla, hukuka uygun bir biçimde işlemektedir.
  • Bankamız web sitesi üzerinden, yalnızca ürün ve hizmet başvuruları için müşteri bilgileri alınmakta, Bankamız internet şubesi üzerinden ise müşteri bilgileri alınmak suretiyle veya mevcut kayıtlı bilgiler kullanılarak hem ürün ve hizmet başvurusu hem de satış işlemleri yapılabilmektedir.
  • Bankamız, kişisel verilerin gizliliğini ve güvenliğini korumaya önem verir. Bu doğrultuda, kişisel verileri yetkisiz erişim, zarar, kayıp veya ifşaya karşı korumak için gerekli teknik ve idari güvenlik önlemleri alınır. Banka, web sitesi üzerinden diğer web sitelerine erişim için verilen bağlantıların güvenlik ve gizliliğinden sorumlu değildir. Bu sitelere giriş sonucu karşılaşılabilecek maddi veya manevi kayıplarda sorumluluk kabul edilmeyecektir.
  • Banka web sitesi veya internet şube üzerinden ürün ve hizmet satışı/başvurusu için talep edilen veya Bankamız sisteminde var olan ve internet şube üzerinden görüntülenebilen müşterilere ait her türlü kişisel bilgi, müşteri onayı olmadan 3. Kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır. Yalnızca müşteri bilgilerine erişme yetkisi bulunan yasal kurumlar ve yetkililer ile talep edilmesi durumunda müşteri bilgileri paylaşılabilecektir.
  • Müşterilerimizin web sitesi veya internet şube üzerinden girmiş oldukları bilgilere 3. kişilerin erişimi engellenmiştir. Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla Bankamız sistem ve internet alt yapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır.
  • Bankamız, gerekli gördüğü durumlarda farklı kuruluşlardan destek hizmeti almakta ve ilgili kuruluşların Bankanın gizlilik standartlarına ve şartlarına uygun hareket etmesini sağlamaktadır. Bankamız, sözleşme düzenlediği veri işleyenlerin bilgi güvenliğine en az kendisi kadar önem verdiklerinden ve müşterek sorumluluğun bilinciyle hareket ettiklerinden emin olmakta ve bunu sözleşmesel olarak da güvenceye almaktadır. Veri işleyenler, mevzuattaki tanım ile paralel olarak yalnız Ziraat Bankası'nın talimatları doğrultusunda, Ziraat Bankası ile akdedilmiş sözleşme çevçevesinde kalmak suretiyle ve mevzuata uygun olarak kişisel verileri işler.
  • Bankamız web sitesinde bulunan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, T.C. Ziraat Bankası A.Ş'ye aittir. Bankamız web sitesinde yer alan üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Bankamızda saklıdır.

Ziraat Bankası olarak Mobil Uygulamamızda, farklı işletim sistemleri bazında çeşitli amaç ve fonksiyonlar vasıtasıyla izinler alınmaktadır. Alınan bu uygulama izinleri ve amaçları aşağıdadır.

ANDROİD
Uygulama İzni İzin Sebebi
Bildirimler Ziraat Onay bildirimlerinin cihazınıza gönderilebilmesi için gerekli izindir.
Fotoğraf / Medya İçerikleri / Dosyalara Erişim: Galeriden profil fotoğrafı eklemek, Resimden IBAN algılamak, QR Kod okumak için gerekli izindir.
Kamera Yüz Tanıma ile Giriş, QR Kod ile Para Çekme / Yatırma, Barkod ile Fatura Ödeme, Profil Fotoğrafı Çekme ve IBAN numarası çekme, IBAN algılama fonksiyonları için gerekli izindir.
Konum En Yakın Ziraat ATM ve şubelerinin bulunabilmesi için gerekli izindir.
Mikrofon Görüntülü görüşme, yeni müşteri edinme fonksiyonları için alınan izindir.
Rehber KOLAS ile para transferi fonksiyonlarının telefon rehberi ile eşleşmesi için gerekli izindir.
NFC T.C. Kimlik doğrulaması yapabilmek, temassız ödeme yapabilmek ve İstanbul Kart bakiye yükleme işlemleri için gerekli izindir.
IOS
Uygulama İzni İzin Sebebi
Takvim Yatırım işlemlerinin takibi için bu izin gereklidir
Fotoğraf / Medya İçerikleri / Dosyalara Erişim: Galeriden profil fotoğrafı eklemek, Resimden IBAN algılamak, QR Kod okumak, kimlik kartı okuma işlemleri için gerekli izindir.
Kamera QR Kod ile Para Çekme / Yatırma, Profil Fotoğrafı Çekme ve IBAN numarası çekme, IBAN algılama ve face ID fonksiyonları için gerekli izindir.
Konum En Yakın Ziraat ATM ve şubelerinin bulunabilmesi için gerekli izindir.
Mikrofon Görüntülü görüşme, yeni müşteri edinme fonksiyonları için alınan izindir.
Rehber KOLAS ile para transferi fonksiyonlarının telefon rehberi ile eşleşmesi için gerekli izindir.
NFC T.C. Kimlik doğrulaması yapabilmek, İstanbul Kart bakiye yükleme işlemleri için gerekli izindir.

Bankamız web sitesine müşterilerimizin/ziyaretçilerimizin giriş yapması, yukarıda belirtilen koşulları kabul ettiği anlamına gelmekte olup, Bankamız bu yasal uyarıda yer alan koşulları ve hükümleri, önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.