Ziraat Portföy Büyüyen Çocuklara Yönelik Değişken Özel Fon

Büyüyünce de çocuklar gibi mutlu olsunlar diye Büyüyen Çocuk Özel Fonu Ziraat'te.

Yatırım Stratejisi

Yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, risk / getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenenler tercih edilir. Fon portföyünün yönetiminde, tahvil ve bonolardaki yüksek faiz getirisinden yararlanmanın yanında piyasalardaki dalgalanmaları takip ederek ortaklık paylarına da yatırım yapar. Portföyde güncel verim eğrisine göre ideal ortalama vadeyi oluşturacak kamu ve/veya özel sektör borçlanma senetleri; Türk Devleti ve/veya özel sektör ve yabancı ülkeler tarafından ihraç edilen Eurobondlar'a yer verilebilir. Ortaklık payları ise Borsa İstanbul'da işlem gören BİST Tüm Endeks kapsamındaki ihraççı payları arasından seçilir. Yabancı yatırım araçları fon portföyüne dahil edilebilir. Ancak, fon portföyüne dahil edilen yabancı para ve sermaye piyasası araçları fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz.

Detaylı bilgi için Detaylı bilgi için tıklayınız.

Özellikler

 • Birikim amaçlı olup, orta ve uzun vadeli yatırım için uygun bir fondur.
 • Fona ilk katılım sadece 18 yaşını doldurmamış küçükler adına açılan / açılacak yatırım hesabına  katılma payı alım işlemi ile gerçekleştirilir.
 • Sadece Veli / Vasi / Vekil  ya da Veli / Vasinin / Vekilin zımnen kabul ettiği üçüncü kişiler küçük adına katılma payı alım işlemi yapabilir.  Üçüncü kişiler fon alım talimatı ile küçük adına katılma payı alım işlemi yapabilir.
 • 18 yaşını doldurmayan küçüklere ait katılma paylarının kısmen ya da tamamen fona iadesi ve bedellerinin tahsili sadece küçüğün Velisi / Vasisi ya da Vekili tarafından yapılabilir.
 • Adına Büyüyen Çocuklara Yönelik Fon alımı yapılan küçükler, 18 yaşını doldurduktan sonra da kendi adlarına fon katılma payı alım satım işlemini şubelerimiz ve İnternet Bankacılığı kanalından  yapabilirler.
 • Veli / Vasi / Vekil  ya da  üçüncü kişiler bizzat satın aldıkları katılma payları üzerine küçük 18 yaşını doldurmadan bozdurulmaması şartını koyabilirler.
 • Minimum işlem adedi 500 paydır. Alım ve satım işlemleri 500 pay ve katları şeklinde gerçekleştirilecektir.
 • Düzenli fon alım talimatı ile sadece tutar üzerinden talimat verilebilecek olup, minimum işlem tutarı 50 TL ve maksimum işlem tutarı 10.000 TL'dir.
 • İnternet bankacılığı kanalından Durumunu İzle > Yatırım İşlemlerim > Büyüyen Çocuk Fon Talimatlarım aracılığı ile fon alımı yapılabilmektedir.
 • Küçüğün hesabına Büyüyen Çocuklara Yönelik Fon'un ilk giriş tarihinden itibaren 2 tam yıl geçmeden fona iade edilmesi halinde, satış tutarı üzerinden %2 komisyon kesintisi yapılır.

Ziraat Portföy Birinci Değişken Fon

Yatırım Stratejisi

Yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, risk / getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenenler ve nakde dönüşümü kolay olanlar tercih edilir. Fon portföyünün yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçları seçilirken kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarına en az %45, en çok %75, BİST'te işlem gören ortaklık paylarına en çok %40 oranında yer verilecektir.

Detaylı bilgi için Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ziraat Portföy İkinci Değişken Fon

Yatırım Stratejisi

Fon yatırım stratejisi çerçevesinde sabit bir varlık dağılımı hedefi olmayıp, değişken piyasa koşullarına göre esnek olarak yönetilmesi esasına dayanır. Fon, Türkiye ekonomisinin sunduğu uzun vadeli yüksek büyüme potansiyelinden istifade etme hedefini göz önüne alarak yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, risk / getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenenler tercih edilir.

Yabancı yatırım araçları fon portföyüne dahil edilebilir. Ancak, fon portföyüne dahil edilen yabancı para ve sermaye piyasası araçları fon toplam değerinin %80'i ve fazlası olamaz.

Detaylı bilgi için Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yatırım Hesap Ekstresi Bilgilendirme

Bankamız Yatırım Hesabı Ekstrelerinize;

 • ziraatbank.com.tr internet adresinden Online Başvuru sekmesinden,
 • ATM’lerimizden,
 • Yatırım hesabınızın bağlı olduğu şubenizden,
 • İnternet şubemizden,
 • Hesabınız üzerinde tanımlı olan cep (mobil) telefonunuzdan 4747’e HAREKET boşluk hesap numaranızın son dört rakamını (5001 gibi) yazıp SMS göndererek son 5 hareket bilgilerinize ulaşabilirsiniz.