Açık Bankacılık ile İnternet Şube ve Ziraat Mobil’de Banka Hesaplarınız Artık Tek Bir Yerde

Bankamızın sunduğu açık bankacılık hizmetleri ile birlikte, bireysel ve kurumsal Müşterilerimiz, başka banka ve kurumlardaki hesap hareketlerini ve bakiyelerini Ziraat Mobil ve İnternet Şube’de görüntüleyebilecek ve bu hesaplar üzerinden para transferi gerçekleştirebilecektir.

Açık Bankacılık Nedir?

Bankacılık verilerinin Uygulama Programlama Arayüzleri vasıtasıyla ve müşterinin açık rızası dâhilinde üçüncü taraf banka ve kurumlar ile paylaşılarak yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesine olanak sağlayan iş modeline Açık Bankacılık denilmektedir. Açık Bankacılık sayesinde sunulabilen bir hizmet olan Hesap Bilgisi Hizmet Sağlayıcısı ile müşterilerimiz farklı banka ve kurumlardaki hesaplarını Ziraat Mobil ve İnternet Şubesi üzerinden görebilecek ve hesap yönetiminde kolaylık sağlayabileceklerdir. Bir diğer hizmet olan Ödeme Emri Başlatma Hizmeti Sağlayıcısı ile ise Müşterilerimiz ödeme ve para transferlerini farklı banka ve kurumlar üzerinden gerçekleştirilebilecek, bu sayede tüm ödeme hizmetlerini Ziraat Mobil ve İnternet Şubesinden yönetebilir hale geleceklerdir.

Kısaca, Açık bankacılık hizmetlerimiz sayesinde müşterilerimiz Ziraat Mobil ve İnternet Şubesi üzerinden diğer banka ve kurumlardaki hesaplarını görüntüleyip, bu hesaplar üzerinden para transferi gerçekleştirebilecek, daha avantajlı, teklif ve kampanyalardan faydalanıp bankacılık hizmetlerinden daha hızlı, verimli bir şekilde yararlanabileceklerdir.

Sıkça sorulan sorular için Açık Bankacılık Sıkça Sorulan Sorulartıklayınız.