Sürekli Gelişim Felsefemiz

Her çalışanımızın bir “yetenek” olduğu inancı ile eğitim programlarımızı çalışanlarımızı odağa alarak tasarlamaktayız. Amacımız Ziraat Bankası’nı bir “iş okulu” olarak konumlandırmak ve bu kapsamda çalışanlarımızın mesleki ve kişisel yetkinliklerini çalışma hayatı boyunca sürekli geliştirmektir. Teknoloji sürekli gelişiyor, DÜNYA değişiyor. Bizler bu değişime katkı sağlayacak ve değişimi yönlendirecek, uluslararası rekabete açık nesiller yetiştirmek üzere gelişim programlarımızı sürekli yeniliyoruz.

Gelişim programlarımızı uygulamak amacıyla kurduğumuz Bankacılık Okulu’nun temelleri ise 1926 yılına kadar uzanıyor. Kısıtlı imkanlara rağmen bankacılık sektörüne katkı sağlayacak nesiller yetiştirmeye kendisini adamış olan Bankacılık Okulumuz yüz yıllardır eğitimine devam ediyor.

Ziraat Bankası’nı kazanan tüm arkadaşlarımız Bankacılık Okulu’nda aldıkları eğitimlerle mesleklerine başladıkları ilk günden itibaren kendi gelişimlerine yatırım yapabilmektedir. Bankamızda çalışmaya başlayan arkadaşlarımıza Bankacılık Okulunda A’dan Z’ye bankacılığı aktarırken, aynı zamanda makro – mikro ekonomik politikalar, muhasebe, hukuk, istatistik ve kişisel gelişimi içeren eğitimler de verilmektedir. Bankacılık Okulu programlarımız, sınıf içi eğitimler yanında, yapılandırılmış iş başında eğitim uygulamaları, simülasyonlar, öğretici/ciddi mobil oyunlar, proje çalışmaları, sektör profesyonelleri ile akşam sohbetleri gibi pek çok farklı uygulama içermektedir.

Bankacılık Okulumuz ile Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi arasında yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde Bankacılık Okulumuzda yüksek lisans ve doktora eğitimleri de verilmeye başlanmaktadır. Bu iş birliği ile ülkemizin ekonomi, bankacılık ve finansal teknolojiler alanına akademik katkı sağlamayı da amaçlıyor ve Bankacılık Okulunun eğitim kalitesini bir kat daha güçlendiriyoruz.

Gelişen dijitalleşme ile birlikte Bankacılık Okulumuzda verilen eğitimlerin bir kısmı da dijital ortamdan yapılmaya başlandı. 7/24 dünyanın her yerinden ulaşılabilen Dijital Bankacılık Okulu ile de eğitim faaliyetlerimize kesintisiz devam edebilmekteyiz. Bu imkâna ek olarak kullandığımız dijital sınıflarla internet üzerinden canlı eğitimler yaparak mekan ve zamandan bağımsız içerikler sunabiliyoruz. Bankacılık Okulu olarak amacımız bilgiyi eğlendirici ve akılda kalıcı bir şekilde sunabilmek olduğu için eğitim içeriklerimizi oyunlaştırıyor ve bazı içeriklerimizi çeşitli simülasyonlar kullanarak çalışanlarımızla paylaşıyoruz. Ziraat Bankası tarihini müzemizde anlattığımız dersimiz ise en gurur duyduğumuz içeriklerden sadece bir tanesi.

Seni de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz, lütfen açmış olduğumuz sınav duyurularını web sitemizden takip et. Farklı olduğumuzu hemen fark edeceksin.