​​​

Açık Bankacılık ile İnternet Şube ve Ziraat Mobil’de Banka Hesaplarınız Artık Tek Bir Yerde

Bankamızın sunduğu Açık Bankacılık hizmetleri ile birlikte, bireysel ve kurumsal Müşterilerimiz, diğer banka ve kurumlardaki hesap hareketlerini ve bakiyelerini Ziraat Mobil ve İnternet Şube'de görüntüleyebilecek ve diğer banka hesapları üzerinden para transferi gerçekleştirebilecektir.

Açık Bankacılık Nedir?

Bankacılık verilerinin Uygulama Programlama Arayüzleri vasıtasıyla ve müşterinin açık rızası dâhilinde üçüncü taraf banka ve kurumlar ile paylaşılarak yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesine olanak sağlayan iş modeline Açık Bankacılık denilmektedir. Açık Bankacılık sayesinde sunulabilen bir hizmet olan Hesap Bilgisi Hizmet Sağlayıcısı ile müşterilerimiz farklı banka ve kurumlardaki hesaplarını Ziraat Mobil ve İnternet Şubesi üzerinden görebilecek ve hesap yönetiminde kolaylık sağlayabileceklerdir. Bir diğer hizmet olan Ödeme Emri Başlatma Hizmeti Sağlayıcısı ile ise Müşterilerimiz ödeme ve para transferlerini farklı banka ve kurumlar üzerinden gerçekleştir​ilebilecek, bu sayede tüm ödeme hizmetlerini Ziraat Mobil ve İnternet Şubesinden yönetebilir hale geleceklerdir.

Kısaca, Açık Bankacılık hizmetlerimiz sayesinde müşterilerimiz Ziraat Mobil ve İnternet Şubesi üzerinden diğer banka ve kurumlardaki hesaplarını görüntüleyip, diğer banka hesapları üzerinden para transferi gerçekleştirebilecek, daha avantajlı, teklif ve kampanyalardan faydalanıp bankacılık hizmetlerinden daha hızlı, verimli bir şekilde yararlanabileceklerdir.

Ziraat Mobil ve İnternet Şube'de Açık Bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Açık Bankacılık İşlemlerim ​ Diğer Banka Hesabı Ekle menüsü ile diğer banka hesaplarınızı görüntülemeye yönelik diğer banka hesabı ekleme işlemini yapabilir ve bu sayede ilgili banka hesabınıza ait hesap hareketlerinizi, bakiyenizi, Ziraat Mobil ve İnternet Şube'den görüntüleyebilirsiniz.

Hesaplarım → Diğer Banka Hesaplarım menüsü ile eklediğiniz diğer banka hesaplarını görüntüleyebilirsiniz.

Açık Bankacılık İşlemlerim → Para Transferi/Ödeme menüsü ile, diğer bankalar üzerinden Para Transferi/Ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Açık Bankacılık İşlemlerim → Para Getir menüsü ile, diğer bankalar üzerinden Ziraat Bankası hesaplarınıza para getirebilirsiniz.​

Profil ve Ayarlar → Açık Bankacılık Kullanım Tercihi menüsünü kullanarak, diğer bankalara verdiğiniz Ziraat Bankası hesap izinlerinizi görüntüleyip ilgili izinleri iptal edebilirsiniz.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​