Sürdürülebilirlik Politikamız

Son yıllarda tüm dünyada meydana gelen doğal afetler ile iklim değişikliğinin etkileri üst seviyelerde yaşanıyor. Küresel ısınmanın en büyük nedenlerinden bir tanesi gerek evsel kullanımların gerekse mevcut üretim süreçlerinin neden olduğu emisyon ve karbon salımı olarak kabul görüyor.Ziraat Bankası olarak sektör içindeki öncülüğümüzü bu konuya ilişkin yapılacak harcama ve yatırımların finansmanında da devam ettiriyoruz.

Bu kapsamda yeşil enerji dönüşümün stratejik önemini anlıyor; karbon salımı ve sera gazı emisyonlarının azaltılmasına yönelik kredi seçeneklerimiz ile müşterilerimize destek vermeye devam ediyoruz. Siz de size en yakın Ziraat Şubesine gelin, evlerinizde bina yalıtımı ve kentsel dönüşüm; enerji, imalat, ulaştırma, tarım ve ormancılık gibi birçok sektördeki tesis ve fabrikalarınızda ise yeşil enerji dönüşümü, enerji kaynaklarındaki dışa bağımlılığın azaltılması ve çevresel zararların en aza indirgenmesi için hazırladığımız kredi ürünlerimizden yararlanın!


İşletme ve tesislerinde enerji verimliliği yatırımı yapan firmaların, enerji verimliliğinde artış sağlamaya ve enerji maliyetlerini düşürmeye yönelik işletme finansmanı ihtiyaçları için kredi desteği Ziraat’te!

Siz de Ziraat Şubelerine gelin, enerji verimliliği yatırımlarınıza yönelik işletme finansmanı ihtiyaçlarınız için Enerji Verimliliği İşletme Kredilerinden faydalanın.

Özellikleri:

  • 12 aya kadar ödemesiz dönem seçeneği
  • 5 yıla varan vadelendirme

Başvuru Kanalları