OGS başvurumu nasıl yapabilirim?

OGS etiketi satın almak için gerekli belgeler nedir?

  • Bireysel başvuru için; araç ruhsatı ve kimlik belgenizi getirmeniz yeterlidir.
  • Tüzel Kişiler için; araç ruhsatı, yetki belgesi, imza sirküleri gerekmektedir.
  • Kiralık araç için OGS etiketi satın almak istiyorsanız, aracı kiralayan ya da kiraya veren taraflar arasında yapılan kira sözleşmesini getirmeniz gerekmektedir.

OGS etiketi satın alırken ne kadar masraf ödeyeceğim?

  • 80 TL etiket bedeli
  • İlk yükleme bedeli
  • Depozito bedeli

OGS hesabına nasıl para yatırılabilir?

OGS hesabınıza;

aracılığıyla kontör yükleyebileceğiniz gibi OGS etiketi satın alabileceğiniz noktalardan vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile Bankamız kredi kartından ya da vadesiz hesabınızdan da düzenli olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 


Minimum / Maksimum kontör miktarı nedir?

OGS yükleme sınırı minimum 10 kontör olup, maksimum 2500 TL'ye denk gelen kontör miktarını yükleyebilirsiniz.​

OGS etiketim için kredi kartımdan otomatik ödeme talimatım var, kredi kartı limitim müsait olmasına rağmen OGS hesabım için ödeme alınmamış, ne yapmam gerekiyor?

  • Kredi kartınızın vadesi geçmiş olabilir.
  • Otomatik ödeme talimat bilgileriniz eksik olabilir.

Böyle bir durumda 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezimize başvurabilirsiniz.

EFT yoluyla OGS ödemesini nasıl yapabilirim?

EFT yaparken, hesap numarası alanına Plaka Numarasının yazılması, alıcı etiketin kayıtlı olduğu Şahıs veya Şirket unvanı yazılarak açıklama olarak ise “…………………………(Etiket Numarası)- OGS Hesabına Ödeme” olarak belirtmeniz yeterlidir.​

OGS hesabımda ne kadarlık bakiye kalana kadar kullanabilirim? Hesabımdaki bakiyenin bittiğini nasıl anlayabilirim?

OGS hesabı negatife düştüğü andan itibaren geçişler ihlalli gerçekleşir. Kontörünüzün az olduğunu, geçiş sırasında gişelerden alınan "Kredi Az" sinyallerinden anlayabilirsiniz. Kredi az uyarısı alındığında hesap özetinizi beklemeden bakiyenize yükleme yapabilirsiniz.

İnternet OGS şifresini nereden alabilirim?

Etiketinizi ilk satın aldığınız zaman size verilen dekontta şifreniz yer almakta olup, 0850 220 00 00 numaralı Çağrı Merkezimizden etiket numaranızı belirterek OGS şifrenizi talep edebilirsiniz.

OGS arızası durumunda ne yapmalıyım? Nereye başvurmalıyım?

Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesinde belirtilen noktalardan alınacak arıza raporu ve etiket ile birlikte yetkili şubelerimize başvurabilirsiniz.

Etiketi aldıktan sonra ne kadar sürede aktif hale geliyor?

OGS’nin, Şubelerimizden satın alınması durumunda; etiketinizi teslim aldığınız anda cihazınız aktif hale gelir. OGS etiketinizi; B​ankamız internet sitesinden veya Çağrı Merkezimizden satın almanız durumunda ise cihazı kargodan teslim aldığınız anda Bankamızın 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayarak OGS cihazınızı aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

OGS kaçak geçiş ücreti nedir?

Köprü geçiş ücretinin 10 katı, diğer otoyollarda ise en uzun mesafe ücretinin 10 katıdır.

OGS ile ilgili sorunlarda nerelere başvurulmalıdır?

Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde bulunan, Karayolları Genel Müdürlüğüne ait OGS danışma merkezinin 7/24 saat hizmet veren 444 11 17 numaralı Karayolları Çağrı Merkezinden bilgi alabilirsiniz.

OGS cihazım kayboldu / çalındı ne yapmam gerekir?

OGS etiketinizin iptali için yetkili Şubelerimizden herhangi birine başvurarak ya da Bankamızın 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezini arayarak cihazınızı iptal ettirebilirsiniz. Kayıp bildirimi yapmadığınız durumda, yapılan geçişleri ihlalli geçiş ücreti olarak ödemek zorunda kalabilirsiniz.