KOLAY ADRES SİSTEMİ NEDİR?

Kolay Adres Sistemi, EFT, havale ve Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) işlemlerinde kullanılabilecek, hesap numarası ya da IBAN'ı, kolay hatırlanabilir bir kişisel bilgi ile eşleştirmeyi sağlayan hizmettir.

KOLAY ADRES TANIMLAMA NASIL YAPILIR?

İnternet Bankacılığı ya da Ziraat Mobil'den

Para Transferleri --> Kolay Adreslerim adımlarını takip ederek Kolay Adres tanımlamanızı kolayca yapabilirsiniz.

Kolay Adreslerim" ekranında yapmış olduğunuz tanımlamaları listeleyebilir, silme ve güncelleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Hangi bilgilerimi "Kolay Adres" olarak tanımlayabilirim?

Cep telefonu numarası, e-posta adresi, TCKN/VKN/YKN ve pasaport numarası bilgilerinizi "Kolay Adres" olarak hesabınıza tanımlayabilirsiniz.

Kolay Adresler ile hesap eşleştirmelerinde kural nasıl işlemektedir?

Farklı kolay adreslerinizi aynı hesap veya farklı hesaplarınıza tanımlayabilir, ancak bir kolay adres bilgisini birden fazla hesabınızla eşleştiremezsiniz.

Başka banka IBAN bilgileri tanımlanabilir mi?

İnternet Bankacılığı ya da Ziraat Mobil'den Para Transferleri --> Kolay Adreslerim adımlarını takip ederek sadece Ziraat Bankası hesaplarınızın Kolay Adres tanımlarını yapabilirsiniz.

Kolay Adres Sistemi hangi saatlerde çalışmaktadır?

Hesabınıza Kolay Adres tanımlamayı Şubelerimizden mesai saatleri içerisinde, İnternet Bankacılığı ve Ziraat Mobil'den 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.

"Kolay Adres Tanımlama" işleminden işlem ücreti alınır mı?

Bankamızda bu işlem için işlem ücreti alınmayacaktır, hesaplarınıza ücretsiz olarak kolay adres tanımlama yapabilirsiniz.

"Kolay Adres Tanımlama" işlemi tüzel müşteri hesapları için de yapılabilir mi?

Hesapların kolay adreslerle eşleştirilmesi şubelerimiz, İnternet Bankacılığı ve Ziraat Mobil'den bireysel/kurumsal ayrımı olmaksızın tüm müşterilerimiz için hizmete sunulmuştur.

Kolay Adres Bilgimi- örneğin cep telefonu numaramı- iki farklı Bankada bulunan hesaplarım için de tanımlamak istiyorum, ne yapmam gerekir?

Bir kolay adres bilgisini birden fazla hesabınızla eşleştiremezsiniz. Kolay adres bilgisini en son hangi hesabınızla eşleştirdiyseniz o geçerli olacaktır. Yani en son yaptığınız eşleştirmeyle bir önceki geçerliliğini yitirecektir.

Kolay Adres ile para transferi nasıl yapılır?

İnternet Bankacılığı ya da Ziraat Mobil'den Kolay Adres Sistemine tanımlanmış hesaplara
Para Transferleri --> Kolay Adres ile Hızlı Transfer seçeneğinden para transferini anında gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay Adres ile hangi para transferlerini yapabilirim?

Kolay Adres ile yurtiçinde banka içi ve bankalar arası TL para transferlerini gerçekleştirebilirsiniz.