​​​​​

Ziraat Çiftçi Platformu nedir?

Ziraat Bankası tarafından çiftçilere özel tasarlanan ücretsiz Mobil Tarım Uygulamasıdır. ​

Ziraat Çiftçi Platformu ile hangi hizmetleri alabilirim?

Pazar modülü ile üreticiler üretim aşamasında ihtiyaç duydukları tarımsal girdileri temin edebilir ve ürünlerinin satışı için ilan verebilirler. Alıcılar, ihtiyaç duydukları tarımsal ürünleri doğrudan üreticiden satın alabilirler. Tedarikçiler, tarımsal girdi satışını yapabilirler.
Bankam modülü ile Ziraat Bankası nezdindeki varlıkları, borçlarını görüntüleyebilir, tarımsal işletme kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.
Bütçem modülü ile gelir ve giderlerinizi kaydederek kişisel bilançonuzu oluşturabilirsiniz.
İşletmem modülü ile Tarım ve Orman Bakanlığı sistemine kayıtlı bitkisel ve hayvansal işletmelerinizi sisteme aktarabilir (manuel ekleme de yapılabilir), işletmelerinizin konumuna göre hava tahmin bilgilerini ve don, dolu, yağış, fırtına, yıldırım ve şimşek gibi anlık hava olayları ile ilgili erken uyarı bildirimleri alarak önlem alabilirsiniz.
Piyasalar modülü ile ürün ve bölgeye özel güncel hal & borsa fiyatlarına; gübre ve ilaç kategorilerinde farklı firmaların farklı ürünlerinin ortalama, en düşük ve en yüksek piyasa fiyatlarına; akaryakıt firması bazında il ve ilçe kırımlı fiyatlara; il bazında kaba ve konsantre yem (silaj, yonca), büyükbaş ve küçükbaş karkas et, çiğ süt fiyatlarına tek bir yerden kolay ve hızlı ulaşabilir, güncel fiyatları kolayca takip edilebilirsiniz.
Faydalı bilgiler modülü ile tarımsal destekleme ödemelerinin detayı için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Tarımsal Destekler (tarimorman.gov.tr) sayfasına; TARSİM ile ilgili detaylar için Tarsim | Tarım Sigortaları Havuzu sayfasına ve hibe/IPARD uygulamaları için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu | TKDK sayfasına ulaşabilirsiniz.
Haberler ve Duyurular modülü ile Anadolu Ajansı (AA), Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve diğer üretici birliklerinden alınan en güncel tarımsal haber ve duyurulara ulaşabilir, tarımsal haberleri tek bir yerden kolayca takip edilebilirsiniz.
Sigortam Modülü ile Bankamızda bulunan hayat ve hayat dışı sigortalarına ait poliçe bilgileri görüntüleyebilir, çiftçilere özel sigorta ve bireysel emeklilik planlarına başvurabilirsiniz.
İletişim Modülü ile platforma ait iletişim bilgilerine ulaşabilir, talep ve öneri girişlerinizi yapabilirsiniz.


Ziraat Çiftçi Platformu’nu Nereden İndirebilirim?

Uygulamayı telefonunuza ücretsiz indirmek için:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ziraat.basakdijital - Google Play Store
iOS: https://apps.apple.com/tr/app/ziraat-%C3%A7ift%C3%A7i-platformu/id6447687401 - App Store
Huawei: https://appgallery.huawei.com/app/C108066203 - App Gallery
bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Ziraat Çiftçi Platformu indirme bağlantıları için tıklayınız.

Ziraat Çiftçi Platformu’nu nasıl kullanabilirim?

Ziraat Çiftçi Platformu’nu App Store ve Google Play Store uygulama mağazalarından telefonunuza ücretsiz indirebilirsiniz. Uygulamayı indiren kullanıcılar Pazar modülündeki ilan ve teklifleri ücretsiz görüntüleyebilir, Piyasalar, Faydalı Bilgiler, Haberler ve Duyurular modüllerine ulaşabilirler.


Ziraat Çiftçi Platformu’nda işlem yapabilmek için Ziraat Bankası müşterisi olmak gerekir mi?

Ziraat Çiftçi Platformu uygulamasındaki tüm modüllere erişebilmek ve işlem yapabilmek için Ziraat Bankası internet bankacılığı müşterisi olmanız ve uygulamaya girdikten sonra “Onaylı Kullanıcı Ol” talebinde bulunmanız gerekmektedir. Uygulamaya ilk girişinizde “Açık Rıza Metni” , “Aydınlatma Metni” “Gizlilik Politikası Metni” ve “Kullanıcı Sözleşmesi”’nin onaylanması zorunludur. ​


Ziraat Çiftçi Platformu’na nasıl giriş yapabilirim?

Ziraat Bankası internet Bankacılığı T.C Kimlik/ Müşteri Numaranız ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz.​


Onaylı Kullanıcı nasıl olunur?

Uygulamaya girdikten sonra Hesabım -> İşlem Yetkilerim sekmesinden onaylı kullanıcı olmak için talepte bulunabilirsiniz.


Pazar Modülünde hangi işlemleri yapabilirim?

Üretici: Üretim aşamasında ihtiyaç duyduğu tarımsal girdiler için alım ilanı ve alım teklifi verebilir. Alım ilanı ve teklifi verebilmek için Bankkart Başak ürününe sahip olması gerekmektedir. Üretimini yaptığı ürünler için satım ilanı ve satım teklifi verebilir. Ayrıca pazarda yer alan diğer ürünler için ilan ve teklif verebilir.

Tedarikçi: Ziraat Bankası Başak Üye İşyeri tanımı olan tedarikçiler tarımsal girdi satışı yapabilir. Ayrıca pazarda yer alan diğer ürünler için ilan ve teklif verebilir.

Alıcı: Pazarda yer alan diğer ürünler için ilan ve teklif verebilir.​


Pazar modülünde hangi ödeme yöntemlerini kullanabilirim?

Ziraat Bankası vadesiz hesabı, kredi kartı ve tarımsal kredi limiti tanımlı Bankkart Başak ile ödeme yapabilirisiniz.


Verilen ilan ve teklifleri nasıl takip edebilirim?

Pazar modülünde girdikten sonra Hesabım -> Tekliflerim/Siparişlerim sekmesinden takip edebilirsiniz.


Ziraat Çiftçi Platformu’dan kredi başvurusunda bulunabilir miyim?

Bankam modülünden Tarımsal İşletme Kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Talep çalışmakta olduğunuz Şubeye yönlendirilir ve müşteriye en kısa zamanda dönüş sağlanır.


Ziraat Çiftçi Platformu’na işletmemi nasıl eklerim?

İşletmem modülünden Tarım ve Orman Bakanlığı sistemine kayıtlı işletmelerinizi otomatik aktarabilir veya manuel ekleyebilirsiniz. Eklenen işletmenin il, ilçe, mahalle veya köy bilgisini seçtikten sonra ister çizerek ister haritadan işaretleme yaparak ilerleyebilirsiniz.


Ziraat Çiftçi Platformu ile ilgili teknik sorun yaşıyorum ne yapmalıyım?

0850 220 22 20 Müşteri İletişim Merkezimizden uygulamaya giriş sorunları, alınan hata detayları vb konularda teknik destek hizmeti alabilirsiniz.​