Anlaşmalı Üniversitelerin Eğitim Ücretlerini,
Ziraat Bankası’ndan Ödeyin!

Bankamız ile anlaşması bulunan üniversitelere ödemelerinizi Bankamız ATM'lerinden, şubelerinden veya İnternet Şubesi'nden gerçekleştirebilirsiniz.

ÖSYM ve MEB sınav ücretlerini Bankamız ATM'lerinden, İnternet Şubesi'nden veya 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak ödeyebilirsiniz.

KYK kredi ve yurt ödemelerinizi Bankamız  ATM'lerinden, İnternet Şubesi'nden gerçekleştirebilirsiniz. KYK kredi ve yurt ödemelerinizi KYK kredi ve yurt ödemeleriniz için kyk.ziraatbank.com.tr adresinden herhangi bir banka kartıyla veya kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Özel Okul Ödemeleri

Özel Okul Tahsilat Sistemi (OTS); Eğitim Sektöründe faaliyet gösteren özel okullar ve bu okullarda eğitim gören öğrenci velilerine yönelik bir Ziraat Bankası uygulamasıdır.

Özel Okul Tahsilat Sistemi (OTS) isimli bu ödeme sistemi kapsamında; Özel Okul / Üniversite / Yemek Şirketleri ve Servis Şirketlerinin, öğrenci velilerinden taksitler hâlinde tahsil edecekleri eğitim / yemek / servis / yurt vb. ücretleri, Ziraat Bankası üzerinden ödenebilmektedir.

KYK Ödemelerinizi kartınızla hızlıca yapabilirsiniz!

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Öğrenim veya Katkı (Harç) Kredisi ve Yurt ödemelerinizi Bankkart'larınız ile Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Öğrenim veya Katkı (Harç) Kredisi ve Yurt ödemelerinizi Bankkart'larınız ile buradan yapabilirsiniz. yapabilirsiniz.​​​​

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından Vergi Dairelerine yönlendirilen ve ilgili Vergi Dairesince yapılandırılan Öğrenim veya Katkı (Harç) Kredi borçları ise şubelerimizden ve İnternet Bankacılığı'ndan "6552 MADDE 73 KESİNLEŞMİŞ ALACAKLAR (ÖZEL TAHAK) –(6122)" vergi türü ile ödenebilecektir.

KYK Ödemeleri