Ziraat Bankası olarak en değerli sermayemizin çalışanlarımız olduğunu düşünüyor ve çalışanlarımızın gelişimine katkı sağlamak üzere nesillerdir çalışıyoruz. Bunun en güzel örneği 1926 yılında kurulmuş olan Bankacılık Okulumuzdur. Nitelikli insan kaynağı yetiştirmek üzere kurulan "Ziraat Bankası Bankacılık Okulumuzun" kökleri 95 yıl öncesine, Ameli Bankacılık Mektebi'ne dayanıyor. 1989 yılında "Ziraat Bankası Bankacılık Okulu" adını alan mektebimiz, sektörde bilinen, kaliteli ve profesyonel eğitim veren marka bir eğitim kurumudur.

Okulumuz genç bankacı adaylarını iş hayatına kazandırmak, ulusal ve uluslararası alanda tanınan ve tercih edilen bir eğitim markası olma vizyonuyla kuruldu ve zaman geçtikçe sürekli gelişti.

Bankacılık Okulumuzdan mezun olan binlerce çalışanımız ülkemize ve kurumlarına değer kattılar, halen de değer katmaya devam ediyorlar.

Yaklaşık 100 yıldır devam eden köklü eğitim tecrübemizi daha farklı bir noktaya taşımak üzere 30/12/2022 tarihinde Ziraat Bankası Eğitim Vakfı kurulmuştur.