​​

Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcıları

Emrah GÜNDÜZ

Bankacılık Operasyonları ve Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı

Hacettepe Üniversitesi Maliye Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi'nde tamamladı. 2004-2005 yılları arası Maliye Bakanlığı'nda Gelir Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2005 yılında Bankamızda Müfettiş Yardımcısı unvanıyla göreve başladı. Sonrasında Müfettiş, Servis Yöneticisi, Şube Yöneticisi, Ziraat Katılım Bankası Operasyon Merkezi Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Eylül 2016 tarihinde Operasyon Merkezi Bölüm Başkanı olarak göreve başlayan Gündüz, Aralık 2019-Ekim 2020 tarihleri arasında Operasyon Merkezi-1 Bölüm Başkanı, Ekim 2020-Nisan 2021 tarihleri arasında ise Merkezi Operasyonlar Bölüm Başkanı olarak çalıştı. Nisan 2021 tarihinden itibaren Bankacılık Operasyonları ve Kurumsal İletişim Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Cüneyt SAĞLIK

Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı

Gazi Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1998 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi SBE İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı alanındaki Yüksek Lisans eğitimini 2004 yılında tamamladı. Bankamız kadrosuna 10. Dönem Bankacılık Okulu bünyesinde 1998 yılında katılan Sağlık; Fon Yönetimi, Ticari Krediler, Bireysel Pazarlama, Bireysel Krediler Tahsis ve Bireysel Kitle Pazarlama birimlerinde Uzman, Yönetmen ve Servis Yöneticisi olarak görev aldı. Ekim 2015'te Bireysel Ürün Yönetimi Bölüm Başkan Vekili olarak atanan Sağlık, sonrasında Ürün Yönetimi ve Müşteri Analitiği Bölüm Başkanı, Kartlı Sistemler Bölüm Başkanı, İç Kontrol ve Uyum Bölüm Başkanı görevlerinde bulundu. Nisan 2021-Temmuz 2022 tarihleri arasında Ödeme Sistemleri ve Kredi Süreçleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sağlık, Temmuz 2022 tarihinden itibaren Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Süleyman YALÇIN

Finansal Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden 1995 yılında, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2022 yılında mezun oldu. Bankamızdaki görevine 1996 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak başladıktan sonra, Müfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, Şube Müdürü, Erzurum Bölge Başkanı, Denizli Bölge Yöneticisi, İzmir 1. Bölge Yöneticisi, İzmir 2. Bölge Yöneticisi ve İzmir-Karşıyaka Bölge Yöneticisi olarak görev yapan Yalçın, Eylül 2023 tarihinden itibaren Finansal Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Yasin ÖZTÜRK

Hazine Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı

1981 yılında Aksaray'da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun oldu. 2005 yılında Bankamızda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Müfettiş, Ankara 1. ve 2. Bölge Yöneticiliklerinde Bireysel Pazarlama Yöneticisi, Duatepe-Polatlı Girişimci Dinamik Şube Yöneticisi, Bireysel Satış Yönetimi Bölüm Başkanı, Bireysel Satış Yönetimi-1 Bölüm Başkanı ve Perakende Şube Bankacılığı-3 Bölüm Başkanı olarak görev yapan Öztürk, Nisan 2021-Temmuz 2022 tarihleri arasında İç Sistemler Grup Başkanı, Temmuz 2022-Eylül 2023 tarihleri arasında Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Grup Başkanı görevinde bulunmuştur ve Eylül 2023 tarihinden itibaren Hazine Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Hüseyin ÖZUYSAL

İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı

1973'de Konya'da doğdu. Selçuk Üniversitesi İşletme Fakültesinde Yüksek Lisansı tamamladı. 1994 yılında, Bankamız Eğitim Daire Başkanlığı'nda Bilgisayar İşletmeni olarak göreve başlayarak, çeşitli görev ve unvanlarda çalıştı. Sonrasında sırasıyla İnşaat ve Gayrimenkul Yönetimi Bölüm Başkanı, Tedarik ve Gider Yönetimi Bölüm Başkanı, Tedarik Gider ve Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı, BT Operasyon Bölüm Başkanı ve Ziraat İşletme Yönetimi ve Gayrimenkul Geliştirme A.Ş'de Genel Müdür olarak görev yapan Özuysal, Ağustos 2020-Temmuz 2022 tarihleri arasında İç Operasyonlar Grup Başkanı, Temmuz 2022-Eylül 2023 tarihleri arasında İnsan Kaynakları Grup Başkanı olarak görev yaptıktan sonra, Eylül 2023 tarihinden itibaren İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Ahmet ACAR

Kredi Risk İzleme ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı

1972 yılında Turgutlu'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1996 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak Bankamızda göreve başlayıp, teftiş kadrosunun çeşitli kademelerinde çalıştı. Bankamızda sırasıyla İnsan Kaynakları Daire Başkanı, Satın Alma ve İdari İşler Bölüm Başkanı, İç Operasyonlar Bölüm Başkanı, Tedarik ve Gider Yönetimi Bölüm Başkanı, Şirinyer/İzmir Şube Yöneticisi, Teftiş Kurulu Başkanı, İstanbul 2. Bölge Yöneticisi ve İstanbul Bölge Yöneticisi-Kadıköy, İç Operasyonlar Grup Başkanı olarak görev yapan Acar, Eylül 2023 tarihinden itibaren Kredi Risk İzleme ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Mehmet Şükrü TAŞCI

Kredi Tahsis ve Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Bankamızda 09.12.1993 tarihinde Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Sonrasında Müfettiş, Başmüfettiş, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı ve Şube Yöneticisi olarak çalıştı. Eylül 2008 - Haziran 2012 tarihleri arasında Finansal Raporlama ve Muhasebe Bölüm Başkanı, Temmuz 2012 - Eylül 2018 tarihleri arasında İzmir 3. Bölge Yöneticisi, Ekim 2018 - Mart 2021 tarihleri arasında Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yapan Taşcı, Nisan 2021 tarihinden itibaren Kredi Tahsis ve Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Ferhat PİŞMAF

Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun oldu. 1996 yılında Bankamız Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayarak, Müfettişlik, Tarımsal Pazarlama Bölüm Müdürlüğü, Tarımsal Krediler Daire Başkanlığı, Tarımsal Krediler Grup Başkan Vekili, Girişimci Krediler 1, Girişimci Krediler Tahsis ve Yönetimi 1, Tarım Politikaları Bölüm Başkanlığı ve Tarımsal Pazarlama Grup Başkanlığı görevlerini yürüten Pişmaf, Nisan 2021 tarihinden itibaren Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Yüksel CESUR

Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. 1996 yılında göreve başladığı Bankamızda Müfettiş Yardımcısı ve Müfettiş olarak çalıştıktan sonra 2005-2007 yılları arasında Eğitim Bölüm Başkanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2007 yılında Hazine Operasyonları Daire Başkanlığı'na atandı ve sonrasında Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı ve Teftiş Kurulu Başkanı olarak çalıştı. Nisan 2014-Nisan 2021 tarihleri arasında İç Sistemler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Cesur, Nisan 2021 tarihinden itibaren Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Ziraat Bankası Grup Başkanları

Himmet AKSOY

İç Operasyonlar Grup Başkanı

1975 yılında Konya'da doğdu. Selçuk Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde yüksek lisansını tamamladı. Bankamızdaki görevine, 1999 yılında Bilgisayar İşletmeni olarak başlayan Aksoy, Bölge Yöneticiliklerinde/Şubelerde çeşitli görev ve unvanlarda, Kanal Yönetimi Bölüm Başkanlığında Servis Yöneticisi olarak çalıştı. Temmuz 2017'de İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı olarak göreve başlayan Aksoy, Aralık 2019 - Eylül 2023 tarihleri arasında Kariyer Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev aldı. Eylül 2023 tarihinden itibaren İç Operasyonlar Grup Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Şamil YILDIZ

İç Sistemler Grup Başkanı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nden 2003 yılında mezun oldu. 2004 yılında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı meslek hayatına 2005 yılından itibaren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda (BDDK) Bankalar Yeminli Murakıbı olarak devam etti. 2015-2019 yılları arasında BDDK'da Finansbank A.Ş., Denizbank A.Ş., ING Bank A.Ş., T.C. Ziraat Bankası A.Ş., HSBC Bank A.Ş. ve Vakıfbank T.A.O. bankalarından sorumlu olarak Grup Başkanlıkları görevlerini yaptı. Mart 2019-Temmuz 2022 tarihleri arasında Risk Yönetimi Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Yıldız, Temmuz 2022 tarihinden itibaren İç Sistemler Grup Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Berrin MAHMUTOĞLU

Proje Finansmanı ve Yapılandırma Grup Başkanı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olan Berrin Mahmutoğlu 1996 yılında T. Emlak Bankası'nda Mali Analiz Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Daha sonra Körfezbank'ta görev aldı. Bank Pozitif Kredi ve Kalkınma Bankası'nda Kurumsal Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Mart 2013 tarihinden itibaren Bankamızda Proje Finansmanı Yöneticisi olan Mahmutoğlu, Eylül 2017-Temmuz 2022 tarihleri arasında Proje Finansmanı Bölüm Başkanı görevinde bulunmuştur ve Temmuz 2022 tarihinden itibaren Proje Finansmanı ve Yapılandırma Grup Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle

Serpil GÜNAL

Tarımsal Bankacılık Grup Başkanı

1974 yılında Ankara'da doğan Günal, TED Ankara Koleji'nde lise eğitimini tamamladıktan sonra ODTÜ Matematik Bölümünden 1998 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini de tamamlayan Günal, aynı yıl Bankamız 10. Dönem Bankacılık Okuluna başladı. Bankamızda ticari krediler, kredi ve pos fiyatlaması, kredi kartları, bireysel krediler, banka sigortacılığı konularında çeşitli birimlerde çalıştı ve son olarak Bankasürans Yöneticisi unvanı ile 2017 yılına kadar Bankamızda görev yaptı. Bu dönem içinde 2006 yılında Atılım Üniversitesinde MBA yüksek lisans programını tamamladı. 2017 ve 2020 yılları arasında Ziraat Sigorta ve Ziraat Emeklilik'te sırasıyla operasyon ve teknikten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Türk P ve I Sigorta A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2020 Ocak döneminde Tarım Sigortaları Havuzu İşletme A.Ş. Genel Müdürü ve Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Tarım Sigorta Havuz İşletme A.Ş. de çalışırken AIAG (Dünya Tarım Sigortaları Örgütü-Zürih) Hasar Komitesi Üyesi olarak atandı. Eylül 2023 tarihinden itibaren Tarımsal Bankacılık Grup Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Devamı Gizle

Dr. Ertan ALTIKULAÇ

Uluslararası Bankacılık Grup Başkanı

1972 yılında İstanbul'da doğdu. 1995 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktorasını Marmara Üniversitesi'nde tamamladı. 1995 yılında bankacılık kariyerine başladı. Bankamızda Uzman Yardımcısı, Uzman, Yönetmen olarak Genel Müdürlük Uluslararası Bankacılık birimlerinde görev yaptı. 2005-2009 yılları arasında Şube Müdürlüğü görevinde bulundu. 2009 yılından itibaren sırasıyla Bireysel Krediler Daire Başkanı, Dış İlişkiler Daire Başkanı, Finansal Kurumlar ve Uluslararası Bankacılık Bölüm Başkanı, Ortaklıklar ve Yurt Dışı Birimler Bölüm Başkanı, Kaynak Yönetimi Bölüm Başkanı, Müşteri İletişim Merkezi Bölüm Başkanı, Kanal Yönetimi Bölüm Başkanı, Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı ve Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Grup Başkanı olarak görev aldı. Bankamızın Rusya, Özbekistan, Türkmenistan, Karadağ gibi yurt dışı iştiraklerinde ve yurt içi iştiraklerinde Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. Temmuz 2022 – Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Bölge Yöneticisi-Kadıköy olarak görevini yürüten Altıkulaç, Eylül 2023 tarihinden itibaren Uluslararası Bankacılık Grup Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Devamı Gizle