Bağ-Kur Kredisi'yle hemen emekli olun

SGK Bağ-Kur prim borcu bulunan sigortalılar, Ziraat Bankası’ndan kredi kullanarak emekli oluyor.

Bankamız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu arasında Bağ-Kur kapsamında birikmiş sigorta prim borcu bulunan sigortalıların prim borçlarının Bankamız kanalıyla kredilendirilerek ödenmesine yönelik protokol imzalandı.

Emekli maaşı ödemelerinde sektör lideri olan Bankamız, imzalanan bu protokolle emekli olmak için diğer kriterleri tamamlayan ancak birikmiş Bağ-Kur prim borcundan dolayı emekli olamayan hak sahibi çiftçilere uygun koşullarda kredi imkanı ile emekli olabilme fırsatı sunacak. 1 Mart 2018 tarihi itibariyle uygulamaya alınacak protokol kapsamında 48 ay vade ve avantajlı %1,28 faiz oranı ile kredi kullandırılacak. Kredi kapsamında herhangi bir komisyon tahsil edilmeyecek olup kredinin taksitleri, hak sahibine bağlanacak emekli maaşı ile karşılanacak.

Kampanya Koşulları:

  • Bağ-Kur kapsamında birikmiş sigorta prim borçlarının (sigorta primi, genel sağlık sigortası borcu, durdurulan sürelerin ihyası, doğum ve askerlik kapsamındaki hizmet borçlanmaları dâhil) tasfiyesi ile yaşlılık aylığı bağlanabilecek sigortalılar  01.03.2018 ile 31.05.2018 tarihleri arasında yararlanabilir.
  • Birikmiş prim borçları, yaşlılık aylığının hak edilmesine ilişkin bilgi ve bağlanacak maaş tutarı SGK Müdürlüklerinden öğrenilebilir.
  • Ziraat Bankası’nın uygun faiz oranları ile kredi kullanmak için tüm Şubelerimize başvurulabilir.

Emekli maaşlarını Bankamızdan alan müşterilere sunulan avantajlar:

  • Emekliler, özel günlük para çekme limiti ile tüm maaşını ATM’den çekebilir,
  • 450 TL’ye varan promosyon ödemesinden faydalanabilir,
  • Emekli maaş hesabı için hesap işletim ücreti ödemez,
  • Özel kredi faiz oran ve komisyonları ile tüm ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir.