Hesap İşletim Ücreti nedir?

Hesap İşletim Ücreti (H.İ.Ü.) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarıdır. Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmakta olan Hesap İşletim Ücreti Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiştir.

Kapsam dışında bırakılan hesaplar (maaş ödemesi yapılan hesaplar, otomatik/düzenli ödeme talimatı verilmiş olup son bir yıl içerisinde talimata konu en az bir adet ödeme gerçekleşmiş olan hesaplar) ayrık olmak üzere üç ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ay sonlarında) tahsil edilen H.İ.Ü. 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 800.-TL’den düşük olan TL hesaplardan üç ayda bir BSMV dâhil 20.-TL, 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 350.-USD’den düşük olan YP hesaplardan üç ayda bir BSMV dâhil 7,5 USD olarak tahsil edilmektedir.

Bankacılık hizmetleri karşılığı tahsil edilen ücret/komisyonlar ile ilgili olarak müşterilerimize internet sitemiz (www.ziraatbank.com.tr), Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları aracılığı ile bilgi verilmektedir.

IBAN Numarama nasıl ulaşabilirim ?

Bankkartınızın üzerinde yer alan 16 haneli kart numaranızın hemen altında IBAN hesap numaranız 26 haneli olarak yer almaktadır. Ayrıca hesabınıza ait IBAN numaranızı en yakın şubemizden, ATM’lerimizden, 7 gün 24 saat hizmet alabileceğiniz 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’mizden veya aşağıda yer alan adresimizden öğrenebilirsiniz.

/tr/bankamiz/musteri-iliskileri/iban-hesaplama

Hesap hareketlerime nasıl ulaşabilirim?

Müşterilerimiz İnternet Şube, Mobil Bankacılık veya 7 gün 24 saat hizmet alabileceği 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi'mizi arayarak hesap hareketleri konusunda bilgi alabilmektedir. Ayrıca ATM den hesap hareketlerinizi kontrol edebilir, HAREKET (Ek No- örnek 5001,5002 gibi) yazıp 4747'ye SMS göndererek veya en yakın şubemizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.